FANDOM


GruppspelEdit

World Cup Women AEdit

#
<center> Klubb <center> S <center> V <center> O <center> F <center> GM <center> IM <center> MSK <center> P
<center>1 Västerstrands AIK <center>4 <center>3 <center>1 <center>0 <center>26 <center>3 <center>+23 <center>11
<center>2 Edsbyns IF <center>4 <center>3 <center>1 <center>0 <center>30 <center>2 <center>+28 <center>10
<center>3 Strömsbro/Skutskär <center>4 <center>2 <center>0 <center>2 <center>15 <center>12 <center>+3 <center>6
<center>4 Botnia-69 <center>4 <center>1 <center>0 <center>3 <center>6 <center>37 <center>-31 <center>3
<center>5 IFK Nässjö (Div 1) <center>4 <center>0 <center>0 <center>4 <center>2 <center>25 <center>-23 <center>0


Fredag 27 oktoberEdit

  • kl 13:00 Edsbyn - Strömsbro/Skutskär 3 - 0
  • kl 16:00 Botnia - Västerstrand 1 - 11
  • kl 21:00 Edsbyn - Nässjö (Div 1) 9 - 0
  • kl 22:30 Botnia - Strömsbro/Skutskär 2 - 9

Lördag 28 oktoberEdit

  • kl 07:00 Västerstrand - Nässjö (Div 1) 7 - 0
  • kl 11:30 Edsbyn - Botnia 16 - 0
  • kl 13:00 Strömsbro/Skutskär - Västerstrand 0 - 6
  • kl 17:30 Botnia - Nässjö (Div 1) 3 - 1
  • kl 19:00 Edsbyn - Västerstrand 2 - 2 (straffar: 0-2)
  • kl 23:30 Nässjö (Div 1) - Strömsbro/Skutskär 1 - 6

World Cup Women BEdit

<center> # <center> Klubb <center> S <center> V <center> O <center> F <center> GM <center> IM <center> MSK <center> P
<center>1 Sandvikens AIK <center>3 <center>3 <center>0 <center>0 <center>10 <center>3 <center>+7 <center>9
<center>2 IFK Nässjö <center>3 <center>2 <center>0 <center>1 <center>11 <center>5 <center>+6 <center>6
<center>3 Record Irkutsk <center>3 <center>2 <center>0 <center>1 <center>13 <center>6 <center>+7 <center>6
<center>4 Tranås BoIS <center>3 <center>1 <center>0 <center>2 <center>12 <center>9 <center>+3 <center>3
<center>5 Härnösands AIK <center>3 <center>1 <center>0 <center>2 <center>12 <center>9 <center>+3 <center>3
<center>6 Ready Bandy <center>3 <center>0 <center>0 <center>3 <center>0 <center>26 <center>-26 <center>0

Fredag 27 oktoberEdit

  • kl 14:30 Härnösand - Record 2 - 13
  • kl 17:30 Sandviken - Tranås 16 - 1

Lördag 28 oktoberEdit

  • kl 00:00 Nässjö - Ready 10 - 0
  • kl 08:30 Tranås - Härnösand 3 - 0
  • kl 10:00 Ready - Sandviken 1 - 12
  • kl 14:30 Record - Nässjö 4 - 4 (straffar: 1-2)
  • kl 16:00 Härnösand - Ready 0 - 0 (straffar: 1-0)
  • kl 20:30 Sandviken - Record 4 - 0
  • kl 22:00 Tranås - Nässjö 1 - 5

Placing roundEdit

Söndag 29 oktoberEdit

  • Placeringskval kl 07:00 Nässjö (Div 1) - Ready 0 - 3
  • Plats 7-8 kl 08:30 Botnia - Tranås 3 - 11
  • Plats 9-10 kl 13:00 Ready - Härnösand 5 - 2
  • Plats 5-6 kl 14:30 Strömsbro/Skutskär - Record 5 - 10

SlutspeletEdit

Söndag 29 oktoberEdit

  • Semifinal 1 kl 10:00 Västerstrand - Nässjö 1 - 1 (straffar: 1-3)
  • Semifinal 2 kl 11:30 Edsbyn - Sandviken 0 - 4
  • Bronsmatch kl 16:00 Västerstrand - Edsbyn 1 - 2
  • Final kl 17:30 Nässjö - Sandviken 1 - 3