FANDOM


GruppspelEdit

Grupp AEdit

#
<center> Klubb <center> S <center> V <center> O <center> F <center> GM <center> IM <center> MSK <center> P
<center>1 Härnösands AIK <center>3 <center>3 <center>0 <center>0 <center>13 <center>0 <center>+13 <center>6
<center>2 Team Hälsingland <center>3 <center>2 <center>0 <center>1 <center>7 <center>10 <center>-3 <center>4
<center>3 Tranås BoIS <center>3 <center>1 <center>1 <center>1 <center>8 <center>5 <center>+3 <center>3
<center>4 Torneå PV <center>3 <center>1 <center>1 <center>1 <center>9 <center>7 <center>+2 <center>3
<center>5 Vastus <center>3 <center>1 <center>0 <center>2 <center>4 <center>7 <center>-3 <center>2
<center>6 Söråkers IF <center>3 <center>0 <center>0 <center>3 <center>2 <center>14 <center>-12 <center>0

Fredag 16 oktoberEdit

  • kl 14:00 Hälsingland - Söråker 3 - 1
  • kl 17:00 Tranås - Tårneå 2 - 2
  • kl 20:00 Härnösand - Vastus 4 - 0

Lördag 17 oktoberEdit

  • kl 07:00 Söråker - Härnösand 0 - 5
  • kl 10:00 Tårneå - Hälsingland 7 - 1
  • kl 13:00 Vastus - Tranås 2 - 0
  • kl 16:00 Härnösand - Tårneå 4 - 0
  • kl 19:00 Tranås - Söråker 6 - 1
  • kl 22:00 Hälsingland - Vastus 3 - 2

Grupp BEdit

<center> # <center> Klubb <center> S <center> V <center> O <center> F <center> GM <center> IM <center> MSK <center> P
<center>1 Record Irkutsk <center>3 <center>2 <center>1 <center>0 <center>23 <center>8 <center>+15 <center>5
<center>2 Västerstrands AIK <center>3 <center>2 <center>1 <center>0 <center>14 <center>10 <center>+4 <center>5
<center>3 AIK <center>3 <center>2 <center>0 <center>1 <center>27 <center>5 <center>+22 <center>4
<center>4 IFK Helsingfors <center>3 <center>1 <center>1 <center>1 <center>10 <center>16 <center>-6 <center>3
<center>5 Uppsala BoIS <center>3 <center>0 <center>1 <center>2 <center>4 <center>16 <center>-12 <center>1
<center>6 Östersunds BS <center>3 <center>0 <center>0 <center>3 <center>4 <center>27 <center>-23 <center>0


Fredag 16 oktoberEdit

  • kl 15:30 Västerstrand - Östersund 6 - 3
  • kl 18:30 AIK - Record 3 - 5
  • kl 21:30 Helsingfors - Uppsala 2 - 2

Lördag 17 oktoberEdit

  • kl 08:30 Östersund - AIK 0 - 13
  • kl 11:30 Uppsala - Västerstrand 2 - 3
  • kl 14:30 Helsingfors - Record 0 - 13
  • kl 17:30 AIK - Uppsala 11 - 0
  • kl 20:30 Östersund - Helsingfors 1 - 8
  • kl 23:30 Record - Västerstrand 5 - 5

Placing roundEdit

Söndag 18 oktoberEdit

  • Plats 11-12 kl 07:00 Söråker - Östersund 0 - 1
  • Plats 9-10 kl 08:30 Vastus - Uppsala 2 - 2 (straffar 2-0)
  • Plats 7-8 kl 13:00 Tårneå - Helsingfors 4 - 4 (straffar 1-0)
  • Plats 5-6 kl 14:30 Tranås - AIK 1 - 9

SlutspeletEdit

Söndag 18 oktoberEdit

  • Semifinal 1 kl 10:00 Härnösand - Västerstrand 2 - 2 (straffar 0-1)
  • Semifinal 2 kl 11:30 Hälsingland - Record 0 - 13
  • Bronsmatch kl 16:00 Härnösand - Hälsingland 3 - 4
  • Final kl 17:30 Västerstrand - Record 1 - 7