FANDOM


GruppspelEdit

Grupp AEdit

#
<center> Klubb <center> S <center> V <center> O <center> F <center> GM <center> IM <center> MSK <center> P
<center>1 Dynamo Kazan <center>3 <center>3 <center>0 <center>0 <center>21 <center>4 <center>+17 <center>6
<center>2 Hammarby IF <center>3 <center>2 <center>0 <center>1 <center>11 <center>6 <center>+5 <center>4
<center>3 IK Sirius <center>3 <center>1 <center>0 <center>2 <center>9 <center>9 <center>±0 <center>2
<center>4 Stabæk IF <center>3 <center>0 <center>0 <center>3 <center>5 <center>27 <center>-22 <center>0


Grupp BEdit

<center> # <center> Klubb <center> S <center> V <center> O <center> F <center> GM <center> IM <center> MSK <center> P
<center>1 Villa Lidköping BK <center>3 <center>2 <center>0 <center>1 <center>13 <center>12 <center>+1 <center>4
<center>2 Baykal Energy <center>3 <center>1 <center>1 <center>1 <center>12 <center>11 <center>+1 <center>3
<center>3 Edsbyns IF <center>3 <center>1 <center>1 <center>1 <center>12 <center>11 <center>+1 <center>3
<center>4 HK Zorkij <center>3 <center>1 <center>0 <center>2 <center>10 <center>13 <center>-3 <center>2


Grupp CEdit

<center> # <center> Klubb <center> S <center> V <center> O <center> F <center> GM <center> IM <center> MSK <center> P
<center>1 HK Jenisej <center>3 <center>3 <center>0 <center>0 <center>18 <center>7 <center>+11 <center>6
<center>2 Sandvikens AIK <center>3 <center>2 <center>0 <center>1 <center>15 <center>6 <center>+9 <center>4
<center>3 Bollnäs GoIF <center>3 <center>1 <center>0 <center>2 <center>9 <center>9 <center>±0 <center>2
<center>4 IFK Helsingfors <center>3 <center>0 <center>0 <center>3 <center>1 <center>22 <center>-21 <center>0

Grupp DEdit

<center> # <center> Klubb <center> S <center> V <center> O <center> F <center> GM <center> IM <center> MSK <center> P
<center>1 Dynamo Moskva <center>4 <center>3 <center>1 <center>0 <center>15 <center>8 <center>+7 <center>7
<center>2 HC Kuzbass <center>4 <center>3 <center>0 <center>1 <center>18 <center>7 <center>+11 <center>6
<center>3 Västerås SK <center>4 <center>1 <center>2 <center>1 <center>15 <center>13 <center>+2 <center>4
<center>4 Broberg/Söderhamn Bandy <center>4 <center>1 <center>1 <center>2 <center>16 <center>16 <center>±0 <center>3
<center>5 Ljusdals BK <center>4 <center>0 <center>0 <center>4 <center>8 <center>28 <center>-20 <center>0

SlutspelEdit

KvartsfinalerEdit

16 oktober 2010 kl 18:45 Dynamo Kazan - Baykal Energy 6 - 1 match report
16 oktober 2010 kl 20:20 Villa Lidköping BK - Hammarby IF 2 - 7 match report
16 oktober 2010 kl 22:00 Dynamo Moskva - Sandvikens AIK 1 - 1 (Straffar: 0-1) match report
16 oktober 2010 kl 23:35 HK Jenisej - HC Kuzbass 3 - 4 match report

SemifinalerEdit

17 oktober 2010 kl 09:00 Dynamo Kazan - Sandvikens AIK 7 - 4 match report
17 oktober 2010 kl 10:40 Hammarby IF - HC Kuzbass 4 - 3 match report

FinalEdit

17 oktober 2010 kl 15:15 Dynamo Kazan - Hammarby IF 3 - 1 match report